• محصول
هوم تک

مقالات › دپارتمان تکنولوژی آموزشی 

برگزاری آزمون ها مختلف توسط بوگی بردها
۲۰ آذر ۱۳۹۵

برگزاری آزمون ها مختلف توسط بوگی بردها

بوگی بورد ها آزمون های FGC را در آینده برگزار می کنند. آیا تا بحال آزمونی داشته اید که از نوشتن روی کاغذ یا شکسته شدن نوک مداد خسته شده باشید؟خوشبختانه باتوجه به ظهور عصراطلاعات، آزمون های کامپیوتری  بسرعت جایگزین آزمون های سنتی و دفترچه ای کاغذی شده اند که بسیاری از ما از جمله خودم در طول سالهای تحصیلمان دریافت کرده ایم. جایگزینی کامپیوتر نسبت به دفترچه های کاغذی ضخیم مزایای زیادی دارد.برخی از این مزایا شامل کاهش زمان آزمون دادن و بررسی نمرات ، کاهش تنظیم و اتمام زمان بطور کلی کاهش هزینه ازمون است.یکی از مواردی که حتی در طی افزایش آزمون های کامپیوتری استفاده از مداد و کاغذ یادداشت است.هیچ راهی برای دوری از این آیتم ها وجود ندارد. برخی آزمون ها بویژه آزمون ریاضی به ابزارهایی برای حل کردن مسئله نیاز دارد.بنابراین کاغذ و قلم نیز در کنار آزمون های کامپیوتری استفاده می شود.اخیرا مرکز آزمون دانشگاه فلوریدا با دریافت یک کمک مالی تبلت هایی که قابل نوشتن روی LCD آنها اند و بوگی بورد نامیده می شوند را مهیا کرده است. درنهایت،راه حلی برای روش قلم و کاغذ یادداشت سنتی وجود دارد.بوگی بورد یک نواوری جالب است که در مرکز آزمون ...... ادامه »

بوگی برد ابزاری کمکی برای افرادی که بیماریهای عصبی حرکتی دارند
۱۰ آذر ۱۳۹۵

بوگی برد ابزاری کمکی برای افرادی که بیماریهای عصبی حرکتی دارند

تمرکز روی مراقبت های درمانی بوگی بوردها ابزار ارتباطی ارزشمندی برای مادرانی اند که دارای بیماری عصبی حرکتی اند. ما اخیرا نامه ای از رایان ویلموت ساکن سری در انگلیس دریافت کردیم.رایان نامه ای برای ما فرستاده و تجربه ی مادرش برندا در مورد یکی از محصولاتمان  را با ما درمیان گذاشته بود. زمانی که تشخیص داده شد برندا بیماری عصبی حرکتی که یک بیماری تهاجمی است که به مغز وطناب نخاعی حمله می کند دارد، 58 ساله و سالم و سرحال بود.بیماران دارای MND به کندی توانایی کنترل عملکرد های اصلی از قبیل صحبت کردن، بلیعدن،ادراک و راه رفتن را از دست می دهند. متاسفانه برندا توان صحبت کردن خیلی واضحی نداشت و راه های ارتباطی او با کاغذ و قلم نیز بعد از ضعف ماهیچه های دستش فایده ای نداشت و دستخطش به سختی قابل خواندن بود. پسرعموی رایان بصورت اتفاقی در سفر تجاری ای که به ایالات متحده داشت با بوگی بورد آشنا شد و دید که می تواند راه ارتباطی مفیدی برای براندا باشد بنابراین یکی برای او خرید.براساس گفته رایان استفاده از محصول ما تفاوت زیادی را در زندگی مادرش ایجاد کرد. رایان گفته بود که:"آن کامل، دقیق و قادر بود که به ...... ادامه »

قلم و خودکار تا 10 سال دیگر ناپدید می شوند
۰۲ مهر ۱۳۹۵

قلم و خودکار تا 10 سال دیگر ناپدید می شوند

چند روز قبل همایش بزرگی با نام GESS Education برگزار شد تا ورود تبلت‌ها به کلاس درس، تخته‌های چندرسانه‌ای و به طور کلی تأثیر فناوری‌ در امر آموزش مورد بررسی قرار گیرد و انواع ابزارهای مختلف از قلم‌های هوشمند طراحی گرفته تا دفترچه‌های الکترونیک مخصوص یادداشت‌برداری و روش‌های نوین برگزاری امتحان مبتنی بر سیستم‌های مختلف به صورت عمومی ارائه شود. این همایش در حوزه آموزش الکترونیک نکته‌های فراوان را پوشش داد و توجه علاقه‌مندان را به خود جلب کرد. اما آنچه در حاشیه آن بیشتر از فناوری‌های جدید آموزشی مورد توجه قرار گرفت، مطرح شدن مبحثی مبنی بر حذف خودکار و مدادهای معمولی تا چند سال آینده بود که برای بسیاری از مردم چندان خوشایند به نظر نرسید. البته به جز این،‌ «ساتیا نادلا» مدیرعامل مایکروسافت در آخرین مصاحبه خود که با شبکه تلویزیونی ABC News انجام داد هم پیش‌بینی‌های مشابهی کرد و او پایان عمر مداد و خودکارهای امروزی برای استفاده عمومی را دهه آینده خواند. پیش‌بینی‌ مدیرعامـل مایکروسافت «ساتیا نادلا» پس از آنکه نخستین سالگرد مدیرعاملی خود را در بزرگترین شرکت نرم‌افزاری ...... ادامه »