ظرافت های دکوراسیون

ظرافت های دکوراسیون
تاریخ:
۱۵ آذر ۱۳۹۳

راه‌هاى زیادى وجود دارد که با انجام آنها مى‌توانیم خانه‌اى زیبا و دلنشین بسازیم. فقط کافى است ذوق و سلیقه‌مان را به کار ببریم و از وسائل ظاهرا بیهوده و دور ریختنى حداکثر استفاده را ببریم.

در اینجا به معرفى ریزه‌کارى‌هایى مى‌پردازیم که مى‌تواند شما را در چیدمان منزل به بهترین وجه یارى کند:

* براى زیبا و صمیمى جلوه کردن اتاق نشیمن، مبلمان را در فاصله‌هاى نزدیک به هم قرار دهید.

* از پارچه‌هاى رنگى ندوخته و بلند به جاى پرده اتاق یا رومبلى استفاده کنید.

* براى روشنایى اتاق به جاى نصب لوسترهاى بزرگ، از تعدادى لامپ هالوژن و شمع استفاده کنید.

* تعدادى  شمع در اشکال مختلف جمع آورى کنید و در کنار پنجره و روى میز یا اوپن آشپزخانه قرار دهید.

* از پارچه‌هاى ساده و بلااستفاده با کمک روبان و پارچه‌هاى رنگى، مى‌توانید زیباترین پرده آشپزخانه یا رومیزى را تهیه کنید.

* اگر قصد تعویض مبلمان اتاق نشیمن را دارید، از خرید مبلمان بزرگ و تیره خوددارى کنید. مطمئنا گذاشتن یک مبل راحتى یا کاناپه با طرحى متفاوت در گوشه اتاق، زیباتر و شکیل‌تر از قرار دادن چندین دست صندلى و مبل است.

* اشیاى قدیمى را دور نریزید. با انداختن یک رومیزى رنگى روى چهارپایه‌هاى چوبى قدیمى، مى‌توانید بهترین میز عسلى (میز کنار مبل) را داشته باشید.

* عکس‌هایتان را در آلبوم تلنبار نکنید. برخى از آنها را قاب کنید و روى میز یا بوفه قرار دهید. این گونه، هم خاطرات دلنشین یادآورى مى‌شود و هم اتاق جلوه‌اى زیبا پیدا مى‌کند.

* اگر جاى اضافه براى گذاشتن کتابخانه دیوارى ندارید یک گوشه اتاق را از کف تا سقف قفسه بزنید که جایى باشد براى کتاب، CD، آباژور، گلدان و حتى اثاثیه غیرضرورى.

* الزاما تمامى مجسمه و اسباب زینتى را نباید از مغازه‌هاى لوکس فروشى تهیه کرد. گاهى مجسمه‌هاى کاغذى و کاردستى‌هاى کودکان، زیباتر از مجسمه‌هاى خراطى شده آفریقایى است.

دیدگاه خود را ارائه دهید
لطفا دیدگاهتان را در فرم زیر درج نمایید.
کد امنیتی نمایش داده شده در تصویر بالا را وارد فرمایید.